Kasiinod maailmas

Maailmas suhtutakse hasartmängudesse erinevalt. On riike, kus need on lubatud, riike, kus osaliselt lubatud ning ei puudu ka selliseid riike, kus hasartmängud on igas vormis keelatud või lubatud vaid mõnes kindlas piirkonnas. Samas on kasiino maailma üks populaarsemaid meelelahutuskohti, kuna pakub lisaks mängudele ka võimalust nautida häid toite, kontserte, etendusi ning viimasel ajal näiteks ka stand-up koomikute esinemisi.

Kasiinod on kogu maailmas ehitatud strateegilistesse kohtadesse, mis tagavad rahva liikumise ning suure käibe. Tihti on kasiinod mõne hotelli ruumides või selle lähedal. Ühtlasi leiab neid kinode, teatrite, kontserdisaalide, klubide, kohvikute ja kaubanduskeskuste lähedal. Ühesõnaga kesklinnas või seal kus rahvas juba niigi käib. Kasiinode külastatavust võivad mõjutada ka ühistranspordivõimalused või parkla olemasolu. Suurtes linnades vahest vähem, kuid väikestes kohtades on see oluline.

 

Kus mängida saab?

 

Maailmas suhtutakse hasartmängudesse erinevalt. Euroopat võib lugeda üheks väheseks paigaks maailmas, kus hasartmängud on pea igas vormis lubatud. Vahest see on põhjus, miks pole Eestis hasartmängude põrandaalune mängimine levinud. Monte Carlot Monacos võib lugeda Euroopa hasartmängumekaks, kus rikkad ja ilusad meelt lahutavad ning kus mängud käivad eriti suurtele panustele. Tõsi on see, et Monaco elanikel endal on mängimine keelatud. See neid ei häiri, kuna pääsevad tänu oma kasiinodele suurest osast riigimaksudest. Hasartmängud on just nii tulusad, et võivad ühele väikesele riigile ning selle elanikele tagada küllaltki jõuka igapäevaelu.

 

USAs on hasartmängud küll lubatud, kuid mitte internetis. Täpsemalt on keelatud pidada selliseid kasiinoportaale, kus saab mängida päris raha peale. Seetõttu baseerub suurem osa suuremaid netikasiinosid Euroopas ning enamasti just sellistes riikides, mida võib lugeda maksuparadiisideks. Ameerika Ühendriikides on Las Vegase kõrval teine kasiinomeka Atlantic City.

 

Aasias on hasartmängud väga populaarsed, ent ühtlasi neid ka piiratakse. Ainus koht, kus Aasias vabalt mängida võib on Macau, mida loetakse Aasia mänguparadiisiks.

 

Aasia riikides on keelatud ka mänguautomaadid, mida asendavad Pachinko aparaadid, mis maksavad võite välja väikestes pallikestes, mida saab väärtuslikemate asjade vastu vahetada. Heade tutvuste korral võib need ka rahaks teha. Põrandaalused hasartmängud on Aasia riikidele suur probleem.