See, kui ilus ja ergas on su värske tätoveering, sõltub suuresti sellest, kui hästi sa seda hooldad. Esmalt peaksid meeles hoidma, et tätoveering on põhimõtteliselt haav, seega ei erine ka tätoveerimise järgne hooldus oluliselt haava hooldamisest. Anname alljärgnevalt kiire ülevaate sellest, kuidas peaksid oma uut tätoveeringut hooldama.

Toimingud pärast tätoveerimist

Pärast tätoveeringu lõpetamist paneb tätoveerija selle kile kasutades paariks tunniks kinni. Seejärel võetakse kile maha ning puhastatakse pinda väga hoolikalt ja ettevaatlikult. Puhastada tuleks leige vee ja antibakteriaalse seebiga. Pesemise järgselt tuleks nahale kanda kreemi. Kreemidest kasutatakse tihti Helosani, kuid levinud on ka Bepanthen Plus. Pesta soovitatakse üldiselt vähemalt paar korda päevas.

Esimese 24 tunni jooksul võib minna pind ka paiste. See on täiesti normaalne. Paistetuse alandamiseks võid kasutada külmakompressi, kuid sa ei tohiks seda kindlasti panna otse pinnale, vaid kile/plaastri peale. Normaalne on ka see, kui esimese paari päeva jooksul peaks tekkima palavik.

Esimesed kaks nädalat

Kõige olulisemad on esimesed kaks nädalat, kuna enamus tätoveeringuid paranevad just nii kaua. Esimese nädala jooksul on soovitatud kreemitada nahka lausa kuni 6 korda päevas, kuigi võib piisata ka vaid paarist korrast. Tagamaks, et tätoveering säilib kaua ilusana, võid ka hiljem pinda regulaarselt kreemitada. Siin on veel paar näpunäidet asjadest, mida silmas pidada:

  • Kanna õhukesi ja õhulisi riideid – muidu võid tätoveeringut rikkuda.
  • Kui tätoveeringule tekib koorik, pead olema eriti ettevaatlik. Ära käi näiteks saunas ja ole ettevaatlik duši all käies. Veendu, et sa ei hõõruks tätoveeringu pinda.
  • Väldi tegevusi, mis panevad sind higistama. Näiteks ei tasuks teha intensiivselt trenni ega minna kuuma vanni.
  • Ära tarbi veini, õlut ega siidrit.
  • Kui tegid tätoveeringu suvel, väldi liigset päikesevalguse käes olemist ja kasuta UV-kaitsega kreemi.

Kõige olulisem on silmas pidada, et värskelt tätoveeritud nahk on tundlik ning seda tuleks kaitsta erilise hoolega. Kui pärast kolmandat-neljandat päeva on sul endiselt palavik, tätoveeringust eritub mäda või midagi muud tundub valesti, ära karda arstiga ühendust võtta.