Inimesed muutuvad aja jooksul ning seepärast pole ka sugugi imelik, kui soovid kunagi tehtud tätoveeringu hoopistükkis eemaldada. Selle jaoks on tänapäeval mitmeid erinevaid meetodeid, millest räägime alljärgnevalt lähemalt.

Tätoveeringu ülejoonistamine

Kui sulle ei meeldi lihtsalt tätoveeringu kujutis, on võimalik lasta see üle teha. Tegemist on ühe soodsaima variandiga, kuidas tätoveering korda teha. See võib osutuda üsna keeruliseks, sõltuvalt sellest, milline on su vana tätoveering. Üle tegemine tähendab sisuliselt seda, et tätoveerija joonistab peale uue tätoveeringu, mis peidab kenasti ära vana.

Tätoveeringu lasereemaldamine

Juhul, kui soovid hoopis täielikult vabaneda oma kehakaunistusest, on võimalik pöörduda meditsiini poole. Tätoveeringuid eemaldatakse lasereemalduse protseduuridega, mille käigus lõhutakse tätoveerimistint väikesteks osadeks. Seda tehakse mitme seansi käigus ning iga korraga muutub joonistus aina heledamaks.

Lasereemaldus on paraku üsna kallis ning võib olla ebameeldiv protsess, kuid hea uudis on see, et kui lasereemaldust tehakse korralikult, ei jää nahale sellest hiljem jälgegi. Tänapäevane lasertehnoloogia on aga arenenud kaugele ja seetõttu ei pea ka ülemäära palju muretsema. Kui oled täiesti veendunud, et soovid alatiseks tätoveeringust vabaneda, on lasereemaldus üks parimaid ja turvalisemaid meetodeid.

Tätoveeringu eemaldamine kreemidega

Võib-olla tekitab lasereemaldus sinus hirmujudinaid – kas see tähendab, et jäädki oma tätoveeringuga kimpu? Õnneks mitte, kuna on olemas ka muid lahendusi. Üks kõige levinumaid on kreemide ja geelide kasutamine. Neist tuntuim on Rejuvi kreem, mis reageerib tindiga ja seega toimib põhimõtteliselt väga sarnaselt lasereemaldusega. Samas on see aga tunduvalt soodsam ja mugavam. Poelettidelt võib leida ka muid kreeme, mis lubavad tätoveeringu kaotada, kuid taoliste kreemidega tasuks olla ettevaatlik, kuna nende mõju võib olla hoopis kahjulik.

Iseenesest eemaldatakse tätoveeringuid ka kirurgiliselt, kuid see on üks kõige kahjulikumaid meetodeid, arvestades, et ala lõigatakse välja või eemaldatakse kaunistus muul viisil. Seega on lasereemaldus üks kõige usaldusväärsemaid võimalusi.

Enne tätoveeringu eemaldamist oleks mõistlik konsulteerida ka laserprotseduure tegeva ettevõttega ja oma tätoveerijaga. Mõtle otsus hoolikalt läbi enne, kui asud erinevaid protseduure tegema.