Kui sa pole varem kunagi tätoveeringut teinud ja ka su tutvusringkonnas pole ühtegi sellise kogemusega inimest, on õige tätoveerija valimine parasjagu suur katsumus. Lõppude lõpuks usaldad sa suuresti oma elu tätoveerimise ajal teise inimese kätte. Kui tätoveerija pole oskuslik, võib töö tagajärjeks olla palju enamat kui kole tätoveering. See võib lausa su tervisele kahjulik olla. Siin on paar näpunäidet, kuidas ära tunda tätoveerija, kelle juurde ei tasuks minna.

  • Silma jäänud tätoveerija portfoolios on tööd, mis on väga pisikesed, lihtsakoelised ning sarnased-

Näiteks on nahale kantud tekste, sulgi vms. See võib tähendada, et tätoveerija on ära õppinud ühe teatud kujundi, kuid ei pruugi sinu sooviga hakkama saada.

  • Internetis ei ole tätoveerija kohta eriti tagasisidet või ei ole positiivset tagasisidet. Tänapäevases internetimaailmas on väga kummaline, kui kellegi tööst ei ole mingeid kommentaare. See peaks olema juba esimene ohumärk.
  • Selge märk ebakvaliteetsest tööst on see, kui tehtud tätoveeringud on lainetava joonega, pole korralikult proportsioonis, kasutatud on veidraid värve või midagi muud sellelaadset.
  • Valitud tätoveerija lubab kohe sinu töö ette võtta ja ei küsi selle eest eriti palju. Kvaliteetse tööga tätoveerijad teavad oma väärtust ning enamasti on neil ka väike järjekord, seega päris kohe tööd ette ei võeta.
  • Tätoveerimiseks kasutatakse juhuslikku kohta, näiteks tätoveerija kodu ning see ei ole kuidagi kohandatud töö tegemise jaoks, seega pole ka piisavalt puhas ja steriilne. Korralikul tätoveerijal on töö jaoks spetsiaalne koht, stuudio vms.
  • Kui küsid lisaküsimusi, siis nendele ei vastata. Enne tätoveerimist tasuks küsida hilisema hoolduse kohta – kui sellele ei vastata midagi, ei pruugi olla tegemist inimesega, kes teab, mida ta teeb.
  • Tätoveerija töövahendid ei näe välja puhtad, tööd ei tehta kinnastega, ümbrus on räpane, nõelad pole kinnises pakendis. Kui miski töövahendites ei tundu sulle õige, ei tohiks kindlasti tätoveerimisega jätkata!

Kvaliteetse ja professionaalse tätoveerija leidmine võib olla keeruline, kuid tugine oma sisemisele instinktile ning uuri kindlasti sotsiaalmeediast lisainfot – väike taustakontroll võib sulle öelda kiirelt, kas tegemist on korraliku tätoveerijaga või mitte.