Olgu tegemist püsimeigi või tätoveeringuga – kui sa kavatsed oma kehaga ette võtta püsivaid muudatusi, tuleb enne otsuse tegemist seda põhjalikult kaaluda. Sa ei tahaks ju paari aasta pärast ette võtta kehakaunistuse eemaldustoiminguid! Kui kaalud hetkel tätoveeringu tegemist, loe alljärgnevaid nippe, mis aitavad lihtsamalt otsust teha.

Tätoveeringu isikupära ja trendid

Igal ajal on moes erinevad tätoveeringustiilid. Täna võib moes olla sügavasisulise teksti tätoveerimine ribide piirkonda, homme võib trendiks muutuda midagi muud. Ainuüksi seetõttu, et mõni kujutis on hetkel populaarne, ei tohiks tätoveeringut teha. On liiga suur oht, et tüdined sellest kiirelt ja kahetsed hiljem otsust. Teisest küljest ei ole “moetätoveering” ka eriti unikaalne, mistõttu võid jällegi hiljem otsust kahetseda. Seega ära tee kunagi tätoveeringut seetõttu, et see näeb lahe välja või kujutis meeldib sulle hetkel. See ei pruugi sulle meeldida 5 aasta pärast!

Anonüümsus ja tätoveeringu tähendus

Tihti tätoveeritakse oma kehale kujutis, mis sümboliseerib midagi olulist – lähedast inimest, lapsi, kallimat, parimat sõpra, töökohta vms. Oleme kõik ilmselt kuulnud, kuidas suures armuhoos on otsustatud tätoveerida nahale kallima nimi, ent hiljem pärast lahkuminemist on otsust kibedalt kahetsetud. Seetõttu tuleb tähendusrikka tätoveeringu tegemisel olla endas täiesti kindel.

Kui soovid keha kaunistada hoopis mingi kujutisega, pead silmas pidama, et erinevates kultuurides on sümbolitel erinevad tähendused. Nii võib juhtuda, et tätoveering, mis on Eestis vaimukas, on välismaal hoopis halvamaiguline. Juhul, kui sa eelistad anonüümsust, ei ole ka kõige arukam tellida suurt tätoveeringut, mis silma torkab – nii jääd alati meelde.

Tähendus ja personaalsus

Rääkides tätoveeringu tähendusest, siis on tavaliselt igal kujutisel sügavam mõte. Vahel otsustatakse end tätoveerida, et meeles hoida olulisi elusündmuseid või rõhutada oma iseloomujooni. Igal tätoveeringul peaks olema tähendus, mis on sinu jaoks eriline ja motiveerib või toetab sind. Nii on valitud tätoveering alati sinu jaoks oluline ja sa ei tüdine sellest ära.

Otsust ei tohiks teha uisapäisa. Mõtle rahulikult läbi ja ürita näha võimalikke kitsaskohti. Kui leiad, et jumaldad tätoveeringut ka kümnete aastate pärast, oled teinud õige valiku!