Tätoveeringud on suurepärased viisid, kuidas maailmale näidata mingit sõnumit või muuta ennast eriti isikupäraseks. Nagu iga asjaga, on ka tätoveeringutel omad plussid ja miinused, mida võiksid kaaluda enne nõela alla minemist. Toome siin põgusalt välja mõned tätoveerimise head ja vead.

Tätoveerimise plussid

  • Esimene selge pluss on individuaalsus. Sa ei pea ütlema ühtegi sõna selleks, et edasi anda olulist sõnumit. Taoline kunstipärane kehakaunistus võib olla tähendusrikas ja väga eriline.
  • Leiad uusi sõpru. Tätoveeringutega inimeste jaoks on avatud täiesti teistsugune alternatiivne kommuun. Ainuüksi ühise huvi – tätoveerimise – tõttu võid leida endale rohkelt uusi tuttavaid ja sõpru.
  • Ka vanemas eas näevad tätoveeringud välja väga lahedad. Kuigi on levinud arvamus nagu tätoveeritud vanaisad ja vanaemad oleksid tätoveeringutega kuidagi halvemad, ei tasu sellist negatiivset vaatevinklit uskuda. Tegelikult näevad hästi tehtud tätoveeringud suurepärased välja isegi 60 aasta pärast.
  • See on nagu väike kunstiteos sinu kehal. Tätoveeringud peegeldavad su isiksust ja võimaldavad sul otseses mõttes kanda nahal kunstiteost. Kui sa valid hea tätoveerija, on su kaunis kunstiteos su nahal igavesti, andes sulle tuge, motivatsiooni ja õnne.

Tätoveerimise miinused

  • Sa ei pruugi nii kergelt tööd leida. Kuigi ühiskond on muutumas aina avatumaks tätoveeringute suhtes, säilib siiski teatud määral tabu. Seetõttu ei pruugi sa saada tööle näiteks müügiesindajana, kui sul on näol või kaelapiirkonnas nähtav tätoveering.
  • Sinult küsitakse pidevalt tätoveeringute kohta. Ole valmis selleks, et sinult küsitakse tihtipeale, mida üks või teine tätoveering tähendab. See võib olla üsna tüütu!
  • Tätoveering võib ajaga oma värve kaotada, seega oleks mõistlik neid aeg-ajalt uuendada.
  • Kui sa ei vali tätoveerijat hoolikalt, võib tulemus olla katastroofiline. Paraku liigub ringi palju viletsaid tätoveerijaid, kes heausklikke tätoveeringusoovijaid ära kasutavad ning tulemusi peab hiljem kibedalt kahetsema.

Enda kaunistamine tätoveeringutega võib olla üks parimaid samme, mida sa eales teed, kuid tasub kindlasti kaaluda ka võimalikke negatiivseid külgi. Ole tätoveerija otsimisel hoolikas ja ära tee välja tabudest. Ainus, kelle arvamus peaks sulle korda minema, oled sina ise!