Tätoveeringute hinnad tekitavad pidevalt küsimusi. Miks ei ole tätoveerijal selget hinnakirja? Kas hind on liiga madal või kõrge? Nagu iga kunstiliigi puhul on ka tätoveeringute hinda raske mõista ja veel raskem hinda kujundada. Suur enamus töödest on tehtud teatud kliendile, seega on iga klient erinev ning ühtset hinda raske luua. Räägime alljärgnevalt pisut lähemalt, millised faktorid aga kõigutavad hinnanumbrit üleüldiselt.

Asukoht ja tätoveerija

Igal tätoveerijal on omamoodi stiil ja “käekiri”. Mida oskuslikum ja unikaalsem on kunstnik, seda kallim on ka töö. Seega sõltub hind esmajärjekorras juba konkreetsest asukohast. Mõistagi ei pruugi kõrge hind tähendada automaatselt head kvaliteeti, kuid salongi puhtus, korrektsus ja tätoveerija eelnevad tööd on head indikaatorid, mis aitavad näha hinna õigustatust.

Pildi keerukus

Kõige olulisemat rolli hinna kujundamisel mängib see, kui suur on soovitud tätoveering, kuhu seda soovitakse teha, kui rohkelt on tätoveeringul detaile ning milliseid värve kasutatakse. Kui sul ei ole konkreetset visiooni, võib hinda kergitada ka kavandi valmistamise etapp, kuna kunstnik peab panustama rohkem oma mõttejõudu ja aega selle peale. On ka selge, et mida suurem ja keerulisem on tätoveering, seda kallim see on. Näiteks seljatätoveering on küll suur, kuid seda on lihtsam teha kui näiteks tätoveeringut biitsepsile.

Hinna juures mängib rolli ka see, kas tätoveerija küsib tükihinda või tunnihinda. Keerulisemad tätoveerimistööd võivad võtta aega kümneid tunde, mis kergitaks hinna väga kõrgeks. Sel põhjusel otsustavad paljud Eesti tätoveerijad pigem küsida tükihinda (või päevahinda).

Sinu nahk

Ehkki seda ei pruugi esimese hooga arvatagi, mõjutab hinda ka see, millises seisus on su nahk. Kui nahk on sile ja puhas ning tint imendub kergesti sisse, on hind soodsam, võrreldes olukorraga, kus nahk on armiline ja tint ei imendu kergesti. Mida rohkem jõupingutusi peab tätoveerija tegema sinu pildi loomiseks, seda kallim on töö.

Hind võib olla hea faktor, mille alusel otsustada sobiv tätoveerija. Ära vali tätoveeringut mitte kunagi hinna järgi. Pööra tähelepanu pigem varasematele töödele!